Soutěže

Matematický klokan

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Více na https://matematickyklokan.net/

Želešická růže

Přespolní běh, který se pravidelně jednou ročně koná v Želešicích a kterého se účastní vybraní žáci ze 4. a 5. třídy. Dívky soutěží v běhu na 800 metrů, chlapci na 1 000 metrů. Soutěží se jak v kategorii jednotlivců, tak družstev.

Finanční gramotnost

www.financnigramotnost.cz

Pěvecká soutěž

Recitační soutěž

Logická olympiáda

Registrace probíhá do 30. 9. 2023. Žák řeší doma sám u počítače - nominační kolo probíhá v říjnu.

Matematická olympiáda

Určeno pro žáky 5. ročníku. Školní kolo řeší žák doma, podrobné řešení (každý příklad zvlášť na A4) odevzdá třídní učitelce nejpozději po vánočních prázdninách. Okresní kolo probíhá v lednu.

Pangea

Vybíjená