5.třída

Úvodní informace pedagoga

Vážení rodiče,

v případě jakýchkoli dotazů mě můžete kontaktovat na emailové adrese: tausova@zsmoravanyubrna.cz

Konzultační hodinypo telefonické nebo emailové domluvě

Důležité informace

Uvolňování dětí z vyučování z rodinných důvodů:

- třídní učitel max. 3 dny, více dnů omlouvá paní ředitelka,

- žádost o uvolnění z vyučování zde,

- postup při omlouvání dětí z rodinných důvodů na delší dobu než 3 dny - zákonný zástupce žádost vyplní 5 pracovních dnů předem, doručí třídní učitelce, která se k této žádosti vyjádří a předá paní ředitelce,

- veškerou absenci je nutné omlouvat prostřednictvím Edupage,

- pokud zákonný zástupce omlouvá dítě z Tv na Edupage, je nutné poznačit zda zůstává ve škole nebo odchází domů.

Plánované akce

12. - 13. 9. 2023 Vlastivědný výlet do Prahy. Výletu se účastnilo 19 dětí. Pro některé děti byla největším zážitkem projížďka metrem, ubytování v NH hotelu Praha s vlastní lanovkou, ale také Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, projížďka po Vltavě, krásný výhled z Petřínské rozhledny a návštěva Pražského hradu, kde jsme zaujali pozornost svými žlutými kšiltovkami a tričky a ČT 1 s námi natočila krátkou reportáž - dokonce jsme byli v televizi. Na tento zdařilý výlet budeme určitě všichni rádi vzpomínat yes.

3. 10. 2023 Entomologický projektový den v ZŠ Želešice - paní učitelka Mgr. Musilová nás provedla po nově zrekonstruované ZŠ, seznámila s pravidly bezpečnosti a chování v přírodovědné učebně. Celým programem nás provázel Ing. Chromý, který nás zaujal svým poutavým vyprávěním o říši brouků, způsobu uchování, preparace a postupu nákresu brouků. Každý z dětí si odnesl kamínek s nakresleným broukem a krásnou vzpomínku na zpáteční cestu za krásného počasí babího léta.

1. - 7. 10.2023  Logická olympiáda - řešitelé: Nikol I., Laura N., Ondřej N., Marek Š., Vilém V., Marek V., Tereza G., Lukáš H., Štěpán K., Barbora M., Veronika P., David S., který postupuje do krajského kola yes.

6.10. 2023 Želešická růže, přespolní běh - Petr N. (6. ze 70 žáků), Vilém V. (24.), Martin, V. Marek Š. Tereza G. (11. z 64), Nikol I. (16.), Barbora M. yes

5. 10. 2023 Zdobení dýní s prvňáčky

13. 10. 2023 Drakiáda s prvňáčky

17. 10. 2023 Miniházená - naši školu navštívil krajský trenér házené pan Ladislav Dvořák a všechny děti si mohly v rámci tělesné výchovy vyzkoušet miniházenou. Míčová hra děti zaujala a určitě ji zařadíme mezi oblíbené aktivity v TV.

25. 10. 2023 Školní kolo matematickésoutěže Mateso - žáci řešili 60 minut 15 příkladů (max.15 bodů). Úspěšným řešitelem se stal každý, který získal alespoň 8 bodů.Do městského kola automaticky postupuje pouze vítěz školního kola, žák, který dosáhl nejvyššího počtu bodů ve školním kole a zárověň je úspěšným řešitelem.
Úspěšní řešitelé - David S. (12 b.), Štěpán K. (12 b.), Vilém V. (11 b.), Marek V. (11 b.), Marek Š. (11 b.),  Ondra N. (10 b.), Laura N. (9 b.), Petr N. (8 b.), Jan Š. (8 b.), Barbora M. (8 b.)yes.

3. 11. 2023 Krajského kola Logické olympiády, které se uskutečnilo na Fakultě elektrotechniky VUT v Brně se zúčastnil David Svoboda yes.

3. 11. 2023 Beseda se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou - děti se zájmem poslouchaly jak vznikaly dětské knížky této autorky a na co se mohou těšit v budoucnu.

8. 11. 2023 Třídní schůzky

15. 11. 2023 Strašidelná cesta

13. 12. 2023 Hudba doby adventní, hudební koncert symfonického orchestru Filharmonie Brno, hudební dramaturg Vítězslav Mikeš.

15. - 19.1. 2024 Zimní škola v přírodě

24. 1. Matematická olympiáda - okresní kolo Šlapanice - krásné 3. a 8. místo si vybojoval Marek V. a David S. yes

26. 1. ČNB - Lidé a peníze, 9.00 - 10.30, specifika vývoje měny a finančního systému na Moravě v kontextu měnové historie českých zemí, velice se nám líbila i expozice, která nabízí ucelený pohled na činnost České národní banky od jejího vzniku v roce 1993.

19. 2. BABYLON, soutěž ve čtenářské gramotnosti - 1. místo získal Marek Š. (42/43), 2. místo Marek V.(40/43), 3. místo Barunka, Petr N., David, Vilda a Lukášek, všechny tyto děti moc chválímyes!!!

19. 2. Recitační soutěž - třídní kolo. Chválím všechny děti za účast  a blahopřeji vítězům - 1. místo Vilda, 2. místo Marek V. a Marek Š., 3. místo David S., Barbora M., Veronika a Laurayes.

20. 2. Recitační soutěž - školní kolo, vítězem kategorie 4. - 5. třída se stal Vilém Vojtěch,  na 3. místě se umístila Veronika Pícková, chválím všechny děti, které reprezentovaly 5. třídu a moc pěkně recitovaly,  gratuluji vítězům!!!

5.3. Pěvecká soutěž, třídní kolo - nejlepšími zpěváky naší třídy jsou - Veronika P.,Marek V., Vilém V., Laura N., Štěpán K., Petr N.

12. 3. ZŠ Želešice  - přírodovědný workshop na téma buňka a měření pH látek

19. 3. BABYLON, městské kolo, ZŠ Kuldova Brno - Marek Š.

22. 3. Matematický klokan 2024

26. 3. Pěvecká soutěž - školní kolo
14. 5. ZŠ Želešice - soutěžní dopoledne
15. 5. 2024 Český den proti rakovině