Zápis do školy

Informativní online schůzka pro rodiče předškoláků proběhne v úterý 19 . 3. 2024 od 18 hodin na odkazu - https://meet.google.com/rox-qmqw-oee

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 zveme všechny na den otevřených dveří v době od 12 do 17 hodin.

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2024/25 proběhne ve čtvrtek 18. 4. 2024 od 15 do 18 hodin. Další informace - zde

Recitační soutěž, školní kolo

V úterý 20. 2. 2024 se ve škole konal další ročník recitační soutěže. Porota ve složení paní starostka Kadlečíková, paní místostarostka Ogorek a paní knihovnice Horejsková měly nelehký úkol, aby mezi všemi 33 soutěžícími ve 3 kategoriích vybraly nejlepší recitátory. Všem zúčastněným patří velká pochvala za odvahu a předvedený výkon, vítězům gratulujeme a prvním dvěma postupujícím v každé kategorii budeme 12. března držet pěsti v okresním kole. Děkujeme páťákům za návrhy medailí, které vytvořili v informatice a vytiskli na 3D tiskárně, třeťákům děkujeme za návrhy diplomů. Foto - zde.

V kategorii 1. třída: 1. místo - Mia Zukalová, 2. místo - Monika Stiborová, 3. místo - Oliver Skalník
V kategorii 2. a 3. třída: 1. místo - Kateřina Burianová, 2. místo - Tereza Ryšavá, 3. místo - Michal Triner
V kategorii 4. a 5. třída: 1. místo - Vilém Vojtěch, 2. místo - Nela Stiborová, 3. místo - Veronika Pícková

Masopust školní družiny

V pondělí 12. února 2024 se děti z 1. a 2. oddělení vydaly se svými vychovatelkami ze školní družiny na masopustní průvod po Moravanech se zastávkami u OÚ, u Loskotů a v MŠ. Děkujeme všem za přivítání dětí. Foto - zde.

Mozkoherna

Ve středu 31. 1. 2024 si druháci, třeťáci a čtvrťáci kromě vysvědčení užili den plný hraní zprostředkovaný trenérkou mozku Evou Fruhwirtovou. Komu se akce líbila, může navštívit mozkohernu přímo v Třebíči, kde se sídlo nachází - https://www.mozkoherna.cz/. Foto - zde.

Finanční gramotnost

Gratulujeme družstvu Marek Volejník, Štěpán Koutný a Barbora Metelková ke 3. místu v okresním kole soutěže Finanční gramotnost. Ostatní výsledky - zde.

Dílna matematiky pro rodiče

Zveme všechny zájemce z řad rodičů a zájemců o seznámení se s filozofií a principy Hejného metody matematiky ve čtvrtek 29. 2. od 17 hodin na dílnu s lektorkou a recenzentkou vydavatelství H-mat, o.p.s. Jarkou Kloboučkovou. Setkání se uskuteční ve škole v učebně 3. třídy. Těšíme se na Vás. Pozvánka - zde.

Matematická olympiáda

Ve středu 24. 1. 2024 se konal již 73. ročník Matematické olympiády. V okresním kole nás reprezentovali dva páťáci, kteří splnili podmínky a postoupili ze školního kola. Gratulujeme Marku Volejníkovi, který skončil v okresním kole na 3. místě a Davidu Svobodovi, který skončil na 8. místě. Podrobné výsledky - zde. Děkujeme klukům za vzornou reprezentaci školy.

Karneval ŠD

Ve středu 24. 1. 2024 se konal tradiční oblíbený karneval ve školní družině. Foto z akce - zde.

Dolní Morava 2024

Od 15. do 19. ledna 2024 se konal 7. ročník zimní školy v přírodě, tentokrát na Dolní Moravě. Užili jsme si výborné lyžařské podmínky jak na svahu, tak zájemci na běžkách a zájem byl i o snowboard. Jídlo a ubytování ve Sporthotelu bylo výborné a jako bonus byl tentokrát bazén, vířivka a tělocvična. Foto - zde. Těšíme se na další ročník.

Finanční gramotnost - výsledky školního kola

V letošním školním roce se do soutěže pořádané ČNB - Finanční gramotnost zapojili žáci 4. a 5. ročníku. Nejúspěšnější řešitelé:

1. místo - Štěpán Koutný
2. místo - Barbora Metelková
3. místo - Marek Volejník, Vilém Vojtěch

Gratulujeme a držíme pěsti v okresním kole.