Přednáška o Číně

V úterý 18. 12. 2018 jsme se dozvěděli nové informace o Čínské lidové republice. Ochutnali jsme čínské pochutiny, prohlédli jsme si čínské knihy a seznámili jsme se s několika znaky čínského písma. Foto si můžete prohlédnout zde.

Vánoční pošta

V dnešní době už se často zapomíná na kouzlo papírového vánočního přání poslaného poštou. Proto jsme letos nově zavedli "vánoční poštu". Na chodbě u ředitelny je připravena vánoční krabice, kam děti mohou vhazovat vyrobená přání pro kamarády, paní učitelky, kuchařky, uklízečky.

Mikuláš

Do školy zase po roce přišel Mikuláš, čert a anděl. I když to některé dny vypadalo, že bude mít čert spoustu práce, nejvíce se nakonec činil Mikuláš a anděl. Čert označkoval černou barvou ty, pro které si prý přijde, pokud se nezlepší v chování. A Mikuláš četl a kontroloval zápisy ve své knize z loňského a letošního roku, jestli došlo ke zlepšení. ;-) Na své andílky se můžete podívat - zde. Děkujeme panu Kratochvílovi, paní Tomancové a panu Šádkovi za mikulášskou besídku.

Přihlásit se k odběru ZŠ Moravany u Brna RSS