Environmentální výchova

5. schůzka kroužku POUTNÍČEK 1. 6. 2017 - Mrňouskové

Poslední schůzku jsme zahájili u zmrzlinky wink. Potom jsme se stavili na hřišti, kde jsme si pod mikroskopem prohlédli muší chlupatou nožku a buňky cibule i s jádry. Zahráli jsme si na krtka, který si hledá potravu poslepu (my to měli s navigací a hledali jsme sladkosti v trávě). Pak jsme přešli k lesu, kde jsme jako mravenci a včelky sbírali dobroty do úlu a mraveniště. Pod mikroskopem jsme se mrkli na muší křídlo a mravence. Odpoledne nám rychle uteklo... a už se těšíme na schůzku v dalším školním roce. Přeji pěkné prázdniny.

P.S.: Rodičům i dětem moc děkuji za nádhernou kytici a přání.

4. schůzka kroužku POUTNÍČEK v sobotu 13. 5. 2017 - Celodenní výlet "Po hornických stezkách" ve Zbýšově u Brna

Vyšlápli jsme si na místní haldu (pozůstatek po bývalých dolech Rosicko – oslavanské černouhelné pánve) s vyhlídkou až na jadernou elektrárnu Dukovany. Některým se podařilo si odnést jako suvenýr kousek uhlí, které se na haldu dostalo s hlušinou vyváženou z dolů. Po výborném obědě jsme se prošli ke starodávné zrekonstruované cihelně. Tam jsme si opekli špekáčky a "vycabrali" si nohy v potoce. Pak jsme se vydali k Rybičkové skále. Počasí nám přálo. Ušli jsme asi 8 km. Užili jsme si i cestování autobusem, "šalinou" a vlakem. Myslím, že se výlet vydařil - a už se těšíme na další v příštím školním roce.

Foto - zde

3. schůzka kroužku POUTNÍČEK 27. 4. 2017 - Výprava do vodního světa

Tentokrát jsme se vypravili na východ - k rybníku. Počasí se alespoň na odpoledne trošku umoudřilo, tak jsme mohli odebírat vzorky vody a sledovat v přímém přenosu "líhnutí" komárů. Ve třídě jsme si dali pár vodních kvízů a her.

2. schůzka kroužku POUTNÍČEK 9. 3. 2017 - Poklady v přírodě

Z Moravan jsme se vydali směrem na západ (určili jsme podle sluníčka) a cestou hledali různé "přírodní poklady" - léčivé rostliny, nerosty, ulity, peří, samorosty,... Zahráli jsme si hru ve stylu "Boj o přežití" a nesměla chybět ani oblíbená BOMBA. Počasí se celkem vydařilo, ale po předcházejících deštích jsme občas museli zdolávat blátivé úseky, kde to hoooodně klouzalo - a někteří z nás si blatíčko patřičně užili (viz foto v galerii).

1. schůzka kroužku POUTNÍČEK 9. 2. 2017 - Po stopách Yettiho

V okolí Moravan jsme pátrali po stopách zvířat i lidí ve sněhu a cestou k lesu hráli "akční" hru BOMBA. Na Yettiho jsme zatím nenarazili, ale potkali jsme stádo srnek. Na poli jsme našli stopy nejen po srnách, ale i zajících a psech, otisky podrážek bot a stopy po běžkách. Na lesní cestě byly zamrzlé stopy pneumatik a koňských podkov.