3.ročník

INFORMACE PRO 3. ROČNÍK

Vážení rodiče, v případě jakýchkoli dotazů mě můžete kontaktovat na emailové adrese oswaldova@zsmoravanyubrna.cz

Konzultační hodiny: středa 13 - 14 hodin (prosím po telefonické domluvě)

Plánované akce:

27. - 30. 6. 2017 - ředitelské volno

Výsledek obrázku pro prázdniny kreslené

Pomůcky pro 4. třídu

Všechny pomůcky dětem označte nebo podepište!

Není nutné kupovat všechny pomůcky nové, lze použít zbylé pomůcky z minulého školního roku.

– přezůvky v pytlíku

– sportovní oblečení do TV v pytlíku (kraťasy, triko, tepláková souprava, sportovní boty na ven – věci řádně označit)

– aktovka (trojúhelník s ryskou, dlouhé pravítko 30 cm, podložka s linkami - lenoch)

– pouzdro (2 pera, 2 tužky č. 2, pastelky – základní barvy, kružítko, ořezávátko, malé pravítko, guma, nůžky, lepidlo)

– výtvarný box (vodové a temperové barvy, štětce – č. 4, 8 a 12, hadřík, 2 kelímky, voskovky, pastelky, fixy, černý fix, progresa, křídy „rozmazky“, lepidlo „tyčinka“, klovatina, jehla s velkým uchem, nit, zástěra nebo stará košile)

Nachystat si obaly na sešity a učebnice!

Pravidla mimočítankové četby pro 4.ročník:
V každém pololetí děti budou číst 2 knížky, které si sami vyberou z nabídky knih projektu "Čtení pomáhá"
Tento projekt rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. Více informací na www.ctenipomaha.cz. Z přečtené knihy si děti připraví referát do čtenářského deníku.

Postup při plnění domácí mimočítankové četby: děti si vyberou vhodnou knihu, doma přečtou, vypracují zápis do sešitu, zaregistrují se na výše uvedených web. stránkách, odpoví na otázky v testu, vyberou z nabídky osobu nebo organizaci, které zašlou kredity, jméno poznačí na konec zápisu do čtenářského deníku.

Procvičování:

PROBÍRANÉ UČIVO: