2.ročník

INFORMACE PRO 2. ROČNÍK

Vážení rodiče,

v případě jakýchkoli dotazů mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese: sustackova@zsmoravanyubrna.cz

Konzultační hodiny:  středa 13–14 hod. (po předchozí domluvě!!!)

Pomůcky pro 2. třídu:

• Deníček (dle vlastního výběru na zápis domácích úkolů).
  • Přezůvky v pytlíku. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme gumové CROCSY (na vlhké podlaze kloužou).
  • Pouzdro: 2 pera (NE GUMOVACÍ); tužky č. 1, 2, 3; pastelky; guma; ořezávátko, nůžky; lepidlo (lepicí tyčinka KORES); 2 stírací fixy.
  • Kufřík: vodové a temperové barvy (nejlépe KOH-I-NOOR); štětec (tenký) - zbylé štětce máme ve třídě z minulého školního roku (konkrétně štětec kulatý č. 8, plochý č. 12); kelímek na vodu; hadřík; voskovky; progressa; lepidlo (lepicí tyčinka KORES); fixy; zástěra nebo staré tričko; ubrus na lavici; černý silnější fix; plastelína; černá tuš; špejle.
  • Ostatní pomůcky: pravítko a stírací tabulku.
  • Do TV cvičební úbor (tričko, tepláky nebo kraťasy, sportovní boty na ven). Od října plavání (plavky, čepici, brýle).
  • Ručník do třídy.

Všechny pomůcky dětem podepište! Není nutné pořizovat všechny nové, lze použít zbylé pomůcky z minulého školního roku.

Důležité informace:

Do 20. 12. přinést zabalený dárek pro spolužáka. Každý přinese "neutrální dárek" (lze dát jak holčičce, tak i chlapečkovi - stejně jako loňský rok). Dárek kupujte do 50 Kč.

Od 5. 10. 2017 jezdíme plavat. Výuka v tyto dny (čtvrtky) bude začínat od 7.30 hod. Děti budou ve škole nejpozději v 7.25 hod. Konec výuky je v obvyklý čas.

Omluvenky noste psané v Notýsku. Děkuji.

V letošním školním roce pokračujeme s tříděním odpadu. Sbíráme:

• elektrická zařízení – červená popelnice u šaten
  • baterky – zelená krabice u šaten
  • plasty – označený koš u šaten a v 1. patře školy
  • pomerančová kůra – vybírá se každé pondělí před vyučováním 7.40 – 8.00 v přízemí školy (sklad učebnic), nosit prosím navážené

Plánované akce:

• Plavání (každý čtvrtek)
  • 22. 12.  Vánoční besídka
  • 10. 1.    Pěvecká soutěž - školní kolo (pouze žáci, kteří postoupili do školního kola)
  • 12. 1.    Volby - není družina
  • 19. 1.    Divadlo - O pokladu ve mlýně
  • 26. 1.    Volby - není družina

Pomůcky do PČ, VV:

Chválím všechny děti za účast na třídním kole pěvecké soutěže!

PROBÍRANÉ UČIVO

Český jazyk: opakování slova protikladná. Pracovní sešit s. 23/6.

Matematika: učebnice s. 34/1, 35/2, 3, 4.

Hudební výchova: Ilja Hurník - Jak se kontrabas zamiloval, výška tónu, repetice. Písně: Malý chlapeček; Čas vánoční; Bim bam. Umět na příští týden.

14.12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená, protikladná. Učebnice s. 31/4. PS 22/5.

Matematika: učebnice s. 33/3, 34/1.

13.12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená, protikladná.

Matematika: učebnice s. 33/2, 4, 5. Cvičení se spirálkou.

Anglický jazyk (skupina p. uč. Šustáčkové): opakování slovíček - School time; barvy. Nové učivo: MY X YOUR. Učebnice s. 16 - poslech. Píseň:učebnice s. 17.

Anglický jazyk (skupina p. uč. Slavíkové): School time- učeb.po str.17 - nově barvy - viz sešit, nová slov. school, classroom ( jen ústně ) DÚ :PS str. 14 ( vybarvit danou barvou )

12. 12.

Český jazyk: opakování abeceda, slova nadřazená, podřazená. Slova protikladná - učebnice s. 31/3; PS s. 21/ 1, 2.

Matematika: učebnice s. 33/1, 2.

11. 12.

Český jazyk: opakování abeceda, slova nadřazená, podřazená. Slova protikladná - učebnice s. 31/1.

Matematika: učebnice s. 32/3; 33/1.

Prvouka: rodina, narozeniny - U 25-26.

8. 12.

Český jazyk: opakování abeceda, slova nadřazená, podřazená. .

Matematika: učebnice s. 32/2, 4. Počítáme do 30.

Hudební výchova: délky not, tempo, seznámení s hudebním nástrojem - flétna. Písně: Malý chlapeček, Mravenčí ukolébavka. Naučit zpaměti písně + Čas vánoční - číst!

7. 12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená. Sloh -  30/2 - poděkování.

Matematika: učebnice s. 31/2, 3, 4.. Číslice - procvičujte s dětmi psaní číslic!

6. 12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená. Sloh -  30/1 - Omluvy.

Matematika: učebnice s. 31/1, 3.

Anglický jazyk (skupina p. uč. Šustáčkové): opakovací test - ANIMALS. School time - U s. 14-15. Učit se slovíčka: chair, table, pen, teacher, book, clock. DÚ: PS s. 12.

Anglický jazyk (skupina p. uč. Slavíkové): opakovací test - ANIMALS .Nově : my, your  School time - Uč. s. 14-15.Ps s.13  Učit se slovíčka: chair, table, pen, teacher, book, clock.Říkadlo - Tick, tock ( 2 x ) happily sings the clock DÚ: PS s. 12.

Prvouka: příbuzní - U s. 25.

5. 12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená, souřadná. Učebnice s. 29/4.

Matematika: učebnice s. 31/3, 32/1.

1. 12.

Český jazyk: opakování slova nadřazená, podřazená, souřadná. Učebnice s. 29/1, 2. PS s. 19/2 - domečky.

Hudební výchova: rytmus, písně: Mravenčí ukolébavka, Malý chlapeček.

ROZVRH HODIN

I.pol.