2.ročník

INFORMACE PRO 2. ROČNÍK

Vážení rodiče,

v případě jakýchkoli dotazů mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese: sustackova@zsmoravanyubrna.cz

Konzultační hodiny:  středa 13–14 hod. (po předchozí domluvě)

Pomůcky pro 2. třídu:

• Deníček (dle vlastního výběru na zápis domácích úkolů).
  • Přezůvky v pytlíku. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme gumové CROCSY (na vlhké podlaze kloužou).
  • Pouzdro: 2 pera (NE GUMOVACÍ); tužky č. 1, 2, 3; pastelky; guma; ořezávátko, nůžky; lepidlo (lepicí tyčinka KORES); 2 stírací fixy.
  • Kufřík: vodové a temperové barvy (nejlépe KOH-I-NOOR); štětec (tenký) - zbylé štětce máme ve třídě z minulého školního roku (konkrétně štětec kulatý č. 8, plochý č. 12); kelímek na vodu; hadřík; voskovky; progressa; lepidlo (lepicí tyčinka KORES); fixy; zástěra nebo staré tričko; ubrus na lavici; černý silnější fix; plastelína; černá tuš; špejle.
  • Ostatní pomůcky: pravítko a stírací tabulku.
  • Do TV cvičební úbor (tričko, tepláky nebo kraťasy, sportovní boty na ven). Od října plavání (plavky, čepici, brýle).
  • Ručník do třídy.

Všechny pomůcky dětem podepište! Není nutné pořizovat všechny nové, lze použít zbylé pomůcky z minulého školního roku.

Připravte si obalené a podepsané učebnice (ty, které máte doma; AJ nechystejte, děti dostanou nové učebnice včetně obalu). Zbylé učebnice a pracovní sešity si rozdáme ve škole během prvního školního týdne.

Důležité informace:

20. 10. VOLBY: školní družina bude mimo provoz. Děti si vyzvedněte do 12.00 hod.

Do 20. 10. noste příspěvek na dopravu (plavání): 1 000 Kč. Od 5. 10. 2017 jezdíme plavat. Výuka v tyto dny (čtvrtky) bude začínat od 7.30 hod. Konec výuky je v obvyklý čas.

Omluvenky noste psané v Notýsku. Děkuji.

V letošním školním roce pokračujeme s tříděním odpadu. Sbíráme:

• elektrická zařízení – červená popelnice u šaten
  • baterky – zelená krabice u šaten
  • plasty – označený koš u šaten a v 1. patře školy
  • pomerančová kůra – vybírá se každé pondělí před vyučováním 7.40 – 8.00 v přízemí školy (sklad učebnic), nosit prosím navážené

Plánované akce:

• Plavání (každý čtvrtek)
  • 24. 11.  Preventivní program Zdraví dětem
  • 9. 11.    Třídní schůzky (od 17.00)
  • 4. 12.    Hvězdárna a planetárium Brno - ZULA HLÍDKA: Dobrodružství v čase

Pomůcky do PČ, VV:

PROBÍRANÉ UČIVO

17. 10.

Český jazyk: opakování druhy vět.

Matematika: učebnice s. 17/1, 2, 4 (někteří i cv. 3).

ROZVRH HODIN

I.pol.